414008582_881093183813334_2505494745932912591_n

APEL W SPRAWIE WYSTRZAŁÓW SYLWESTROWYCH!!

Fajerwerków najbardziej boją się psy.
Zwracamy się z apelem do wszystkich właścicieli psów oraz kotów o zabezpieczenie swoich podopiecznych w noc sylwestrową.
Co roku notuje się dziesiątki zaginięć psów oraz kotów z powodu huku wystrzałów petard i ogni sztucznych. Część z tych zwierząt trafia po jakimś czasie do schronisk, duża część z nich ginie na zawsze. Trudno zliczyć ilość cierpienia z tego powodu zwierząt oraz ludzi. Dlatego zwracamy się z apelem do wszystkich o pozostanie podczas nocy sylwestrowej w szczególności około północy ze swoimi pupilami w domu, a w każdym razie pod żadnym względem nie spuszczanie zwierzęcia ze smyczy. Należy pamiętać, że pies zabezpieczony, a więc pozostający na smyczy będzie przeżywał także duży stres na wskutek huku wystrzałów. To samo dotyczy psów przebywających luzem na posesjach Dlatego przypomina się, że najlepszym zabezpieczeniem naszego psa jest pozostawienie go w domu na czas zabawy sylwestrowej. Można podać także zwierzęciu środki uspokajające i nasenne po uprzedniej konsultacji z lekarzem weterynarii.
Pamiętajmy, że od naszej odpowiedzialności zależy los naszych czworonożnych domowników. Zadbajmy aby dla ludzi oraz zwierząt Nowy Rok rozpoczął się szczęśliwie.

Możliwość komentowania została wyłączona.