Nasi Ambasadorzy

kasia-kowalska

Kasia Kowalska

Kasia Kowalska jest ambasadorką Straży dla Zwierząt od grudnia 2008 r. Niejednokrotnie podkreśla w wywiadach, jak ważną rolę w jej życiu odgrywają zwierzęta oraz troska o polepszanie ich bytu. Jej kariera muzyczna i liczne sukcesy nie zepchnęły na dalszy plan działań pro-zwierzęcych, a wręcz przeciwnie – są w tym bardzo pomocne. Pani Kasia często śpiewa na koncertach charytatywnych na rzecz zwierząt, występuje w filmach edukacyjnych, pojawia się na stronach kalendarzy, z których dochody przeznaczone są na pomoc zwierzętom. Wspiera też zbiórki pieniężne, przeznaczając na aukcje swoje nagrody, płyty, zdjęcia i inne gadżety. Kasia Kowalska umiejętnie łączy swoją pasję muzyczną z drugą pasją, jaką są zwierzęta i wykorzystuje swoją popularność w bardzo pozytywny sposób, uczulając ludzi na cierpienie naszych braci mniejszych.


wlodzimierz-matuszak

Włodzimierz Matuszak

Doświadczony aktor z bogatym dorobkiem teatralnym i filmowym, najbardziej znany szerokiej publiczności z roli proboszcza w serialu „Plebania”. Podobnie jak grany przez niego bohater, ma w sobie ogromne pokłady dobra i empatii wobec słabszych i cierpiących. Jako ambasador Straży dla Zwierząt, pan Włodzimierz aktywnie wspiera nasze działania w obronie życia i godności naszych Braci Mniejszych. Prywatnie aktor jest miłośnikiem koni, uwielbia jazdę konną i chętnie spędza w siodle każdą chwilę wolną od pracy zawodowej.


andzelika-piechowiak

Andżelika Piechowiak

Młoda, przebojowa aktorka znana jest ze swej wielkiej miłości do kotów. W jej domu mieszka zarówno szlachetnie urodzona kotka rosyjska niebieska, którą dostała w prezencie, jak i dwa koty po przejściach, które aktorka przygarnęła z ulicy. Odzwierciedleniem tej kociej pasji jest napisana przez nią książka „Koty i ich sławni ludzie”. Naturalnie miłość pani Andżeliki do zwierząt nie ogranicza się do kotów i dlatego została ona ambasadorem Straży dla Zwierząt, by wspierać nas w zwalczaniu okrucieństwa wobec tych, które same bronić się nie mogą.


jakub-swiderski

Jakub Świderski

Kolejny przedstawiciel świata aktorskiego, który nie patrzy bezczynnie na cierpienie zwierząt. Od najmłodszych lat wychowywał się w towarzystwie czworonogów, więc zawsze był wyczulony na zły los, jaki spotyka wiele niechcianych psów i kotów. Chętnie włącza się w akcje mające na celu pomoc zwierzętom, zatem naturalną koleją rzeczy było przyjęcie go do grona naszych ambasadorów. Wspólnymi siłami zdziałamy więcej na rzecz poprawy losu dręczonych zwierząt.


Karolina Nolbrzak

Karolina Nolbrzak

Zdolna aktorka młodego pokolenia, która nie jest obojętna wobec cierpienia zwierząt. Do grona ambasadorów Straży dla Zwierząt dołączyła w lutym 2012 i od tego czasu aktywnie propaguje nasze działania zarówno za pośrednictwem swojej strony internetowej, jak i porzez udział w różnych akcjach organizowanych przez Straż dla Zwierząt.


joanna-senyszyn

prof. Joanna Senyszyn

Prof. Joanna Senyszyn znana jest większości Polaków ze sceny politycznej. Jednak działalność polityczna to tylko jedna z wielu sfer aktywności pani profesor. Ta charyzmatyczna kobieta czynnie uczestniczy w życiu społecznym: inicjuje akcje mające na celu rozpowszechnienie haseł takich jak: tolerancja i równouprawnienie, wspiera Polki poprzez aktywne uczestnictwo w organizacjach kobiecych (znana jest ze swoich wystąpień w obronie praw kobiet). Ponadto zabiega o polepszenie możliwości rozwoju dzieci i młodzieży w Polsce. Konieczność tworzenia równych szans dla młodych ludzi jest jednym z jej priorytetów. Troska o prawa zwierząt jest również ważnym elementem działań pani Joanny. Przez wiele lat pełniła ona funkcję prezesa Gdyńskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, przez dwie kadencje była członkiem Krajowej Komisji Etycznej ds. Doświadczeń na Zwierzętach przy Komitecie Badań Naukowych, wielokrotnie brała udział w różnych akcjach i marszach potępiających okrutne traktowanie zwierząt. Jest nam zatem niezmiernie miło, że od 11 lipca br. pani Joanna Senyszyn dołączyła do grona ambasadorów Straży dla Zwierząt, by wraz z nami bronić praw zwierząt i udzielać wszelkiej pomocy w celu poprawiania ich losu.


Angel Oliferuk

Angel Oliferuk

Nietuzinkowej urody modelka polskiego pochodzenia, która od kilku miesięcy robi karierę w USA, a ostatnio jako jedyna Polka została finalistką Top Model Worldwide 2012 (finał odbędzie się w kwietniu 2013, w Londynie). Angel od najmłodszych lat marzyła o karierze w modelingu, ale w Polsce się to nie udało, wyjechała więc do USA. Mając w pamięci złe doświadczenia z polskich agencji modelek, przez kilka lat odsuwała na bok marzenia i pracowała w branżach niezwiązanych z modą. Kiedy jednak postanowiła spróbować i zgłosiła się do agencji modelek, została przyjęta z otwartymi rękami i jej kariera nabrała tempa. Znów uwierzyła w siebie i zgłosiła się do międzynarodowej edycji Top Model, gdzie dotarła do finału. Obecnie Angel stoi u progu wielkiej kariery i ma mnóstwo pracy z tym związanej, jednak nie zapomina przy tym o rzeczach ważnych i bierze udział w różnych akcjach charytatywnych, a jako że jest również miłośniczką zwierząt, to chce wspierać organizacje działające w obronie ich praw. Jesteśmy dumni, że to właśnie Straż dla Zwierząt Angel postanowiła wziąć „pod swoje skrzydła” i będzie propagować nasze działania na rzecz poprawy losu krzywdzonych zwierząt. Jak każdy miłośnik zwierząt, Angel ma oczywiście swojego ukochanego pupila – jest nią suczka Sirius rasy pirenejski pies górski, a oprócz niej po domu biegają jeszcze: dogue de Bordeaux imieniem Beowulf i pitbullka Raven (psy Emery’ego – partnera Angel).