Dołącz do nas

I Ty możesz zostać Wolontariuszem / Inspektorem

wolontariusze

 

Chcesz wstąpić w szeregi Straży dla Zwierząt w Polsce?
Chcesz czynnie brać udział w zapobieganiu okrucieństwu wobec zwierząt?

Jeżeli masz trochę wolnego czasu i nie wiesz jak go pożytecznie wykorzystać wstąp w nasze szeregi.

Pierwszy krok już zrobiłeś/aś przeglądasz stronę internetową Straży dla Zwierząt i pewnie zastanawiasz się, a dlaczego nie ja.

Drugim krokiem jest wypełnienie Deklaracji i Ankiety oraz dostarczenie do naszego biura wraz ze zdjęciem i kserokopią dowodu tożsamości oraz dowodem opłacenia wpisowego i składek członkowskich za okres jednego roku. Wpisowe wynosi 20 zł, a składka członkowska dla osób pracujących 15 zł/m-c, a dla pozostałych 10 zł/m-c.

Trzecim krokiem jest Twój czynny udział w pracach na rzecz dobrostanu zwierząt takich jak:

  • sprzątanie pomieszczeń dla zwierząt
  • wyprowadzanie na spacery
  • dbanie aby zawsze miały wodę
  • poszukiwanie tymczasowych i stałych domów adopcyjnych
  • pomoc przy transporcie zwierząt do lecznicy
  • promowanie działalności Straży dla Zwierząt.

Czas szybko ucieka i minęło właśnie dwanaście miesięcy Twojej aktywnej pracy na rzecz zwierząt. Przyszedł czas na ocenę Twojego zaangażowania w działalność Straży dla Zwierząt i dla dobra zwierząt. Twój zapał, twoja postawa wobec kolegów, zwierzchników ale przede wszystkim wobec zwierząt była bacznie obserwowana przez koleżanki i kolegów posiadających status inspektorów. Jeżeli uzyskałeś/aś pozytywną ocenę swojej działalności (a u nas mówimy to prosto, bez owijania w bawełnę) to Krok czwarty jest Twoją decyzją – musisz się zastanowić i podjąć decyzję czy chcesz zostać Inspektorem i przystąpić do szkolenia inspektorskiego.

Ale to już jest Krok piąty, o którym dowiesz się po podjęciu decyzji na TAK. Bez względu na Twoją decyzję pamiętaj, że jesteś w szeregach Straży dla Zwierząt i zawsze możesz liczyć na naszą pomoc, a my liczymy na Twoją.

PAMIĘTAJ!!! WSZYSCY JESTEŚMY WOLONTARIUSZAMI I TO CO ROBIMY, ROBIMY Z CHĘCI POMAGANIA SŁABSZYM!