Interwencje Straży dla Zwierząt

Jeżeli jesteście świadkiem niewłaściwego traktowania lub maltretowania zwierząt, skontaktujcie się ze Strażą dla Zwierząt! Szybka reakcja pozwoli przerwać cierpienie bezbronnych stworzeń lub też uratować ich istnienie.

Wspólnymi siłami odratowaliśmy już setki psów, kotów i zwierząt hodowlanych. Udzielamy także pomocy zwierzętom bezdomnym, które leczymy i oddajemy do adopcji. Nasze działania często są wspierane bądź inicjowane przez policję, odbieramy również zwierzęta na mocy nakazów sądowych. Pragniemy być wszędzie tam, gdzie czworonogom dzieje się krzywda.

Po otrzymaniu zgłoszenia inspektorzy Straży dla Zwierząt jadą we wskazane miejsce zdarzenia. Interwencja polega na dokładnym zapoznaniu się z sytuacją – warunkami i stanem zwierzęcia oraz rozmową z właścicielami oraz świadkami. Niestety w zdecydowanej większości przypadków zmuszeni jesteśmy odebrać czworonoga, a także poddać go intensywnym zabiegom pielęgnującym oraz długotrwałemu i kosztownemu leczeniu. Bardzo często wdrażane są zabiegi z chirurgii weterynaryjnej czy dermatologii zwierzęcej. Lecznica weterynaryjna działająca przy naszej siedzibie stosuje nowoczesne i zaawansowane metody, które pomogły odzyskać zdrowie niejednemu zaniedbanemu zwierzęciu.

Poznajcie historie podopiecznych Straży dla Zwierząt i wesprzyjcie psy i koty leczone przez fundację – my wierzymy tylko w szczęśliwe zakończenia!

Interwencja w mieszkaniu na Ochocie

Interwencja w mieszkaniu na Ochocie

Inspektorzy Straży dla Zwierząt na prośbę Wojskowej Agencji Mieszkaniowej przeprowadzili kontrolę dobrostanu zwierząt przebywających w jednym z mieszkań na Warszawskiej Ochocie.
Warszawa, Kępa Tarchomińska

Warszawa, Kępa Tarchomińska

Inspektorzy Straży dla Zwierząt w asyście Straży Miejskiej pod czujnym okiem kamer telewizji TVN przeprowadzili kontrolę dobrostanu zwierząt bezdomnego koczującego w foliowym namiocie. Podczas kontroli stwierdzono, że w namiocie znajduje się suczka z pięciorgiem szczeniąt.
Interwencja w okolicach Lublina [18+]

Interwencja w okolicach Lublina [18+]

SdZ z Warszawy otrzymała zgłoszenie od powstającego Okręgu w Lublinie, o tragicznych warunkach w jednym z gospodarstw w Lubartowie. Zwierzęta zagryzają się z głodu, atakują inne zwierzęta, a łącząc się w watahy sieją spustoszenie na okolicznych polach Wiele z nich ginie na drogach pod kołami samochodów. Stwarzają tym samym ryzyko dla ludzi.
Amstaf na krótkim łańcuchu

Amstaf na krótkim łańcuchu

Wydział ochrony Środowiska z Grodziska Mazowieckiego poprosił o kontrolę warunków bytowych psa, znajdującego się na terenie jednej z działek mieszkalnych. Pies rasy amstaff miał przebywać na za krótkim łańcuchu.
Tragedia we Wrocławiu [18+]

Tragedia we Wrocławiu [18+]

Inspektorzy SdZ okręgu wrocławskiego szukając schronienia dla zwierząt z jednej ze swoich interwencji natrafili na przytulisko w Nowej Ligocie. Przytulisko to okazało się prawdziwą umieralnią dla tamtejszych zwierząt.
Warszawska Owca

Warszawska Owca

OTOZ zgłosił Straży dla Zwierząt sprawę niewłaściwego traktowania owcy na jednej z warszawskich posesji. Owca była trzymana na za krótkim sznurze, nie była też odpowiednio karmiona.
Strona 8 z 9« Pierwsza...56789