Interwencje Straży dla Zwierząt

Jeżeli jesteście świadkiem niewłaściwego traktowania lub maltretowania zwierząt, skontaktujcie się ze Strażą dla Zwierząt! Szybka reakcja pozwoli przerwać cierpienie bezbronnych stworzeń lub też uratować ich istnienie.

Wspólnymi siłami odratowaliśmy już setki psów, kotów i zwierząt hodowlanych. Udzielamy także pomocy zwierzętom bezdomnym, które leczymy i oddajemy do adopcji. Nasze działania często są wspierane bądź inicjowane przez policję, odbieramy również zwierzęta na mocy nakazów sądowych. Pragniemy być wszędzie tam, gdzie czworonogom dzieje się krzywda.

Po otrzymaniu zgłoszenia inspektorzy Straży dla Zwierząt jadą we wskazane miejsce zdarzenia. Interwencja polega na dokładnym zapoznaniu się z sytuacją – warunkami i stanem zwierzęcia oraz rozmową z właścicielami oraz świadkami. Niestety w zdecydowanej większości przypadków zmuszeni jesteśmy odebrać czworonoga, a także poddać go intensywnym zabiegom pielęgnującym oraz długotrwałemu i kosztownemu leczeniu. Bardzo często wdrażane są zabiegi z chirurgii weterynaryjnej czy dermatologii zwierzęcej. Lecznica weterynaryjna działająca przy naszej siedzibie stosuje nowoczesne i zaawansowane metody, które pomogły odzyskać zdrowie niejednemu zaniedbanemu zwierzęciu.

Poznajcie historie podopiecznych Straży dla Zwierząt i wesprzyjcie psy i koty leczone przez fundację – my wierzymy tylko w szczęśliwe zakończenia!

Na ratunek Kropce

Na ratunek Kropce

Inspektorzy Straży dla Zwierząt podjęli interwencje w Mińsku Mazowieckim. W mieszkaniu w bloku w niezwykle niehumanitarnych warunkach żyła mała suczka z olbrzymimi kołtunami na całym ciele. Nie była strzyżona przez całe życie ponieważ właścicielki nie było na to stać- tak zeznała inspektorom.
Skacząca, futrzana torba?

Skacząca, futrzana torba?

Inspektorzy Straży dla Zwierząt otrzymali zgłoszenie że w Nowym Dworze Mazowieckim w sklepie zoologicznym w drewnianej skrzynce przez cały dzień przetrzymywany jest kangur.
Gehenna kóz w Ząbkach k/Warszawy

Gehenna kóz w Ząbkach k/Warszawy

Inspektorzy Straży dla Zwierząt Okręgu Mazowieckiego przeprowadzili kontrole dobrostanu zwierząt przebywających na jednej z posesji w Ząbkach k/Warszawy. Podczas interwencji inspektorzy stwierdzili, że na posesji znajduje się stado kóz (21 sztuk). Kozy są przetrzymywane w skandalicznych warunkach.
Interwencja we wsi Kowalewo [18+]

Interwencja we wsi Kowalewo [18+]

Redakcja TVN 24 otrzymała informację, iż we wsi Kowalewo na polu leżą zwłoki zwierząt wyrzucane przez jednego z rolników. Na miejsce wskazane przez okolicznych mieszkańców udała się ekipa TVN 24 oraz inspektor Straży dla Zwierząt. Na miejscu stwierdziliśmy leżące w worku zwłoki psa – suka ok. 2-3 lat z raną po lewej stronie głowy.
Giełda na stadionie Olimpii

Giełda na stadionie Olimpii

Podczas patrolowania stadionu i jego okolic inspektorzy Straży dla Zwierząt stwierdzili próby sprzedaży szczeniaków oraz dorosłego królika. Na terenie stadionu obowiązuje całkowity zakaz handlu oraz wprowadzania zwierząt.
Interwencja Nowa Iwiczna

Interwencja Nowa Iwiczna

Inspektorzy Straży dla Zwierząt otrzymali zgłoszenie, że w Nowej Iwicznej na jednej z posesji jest pies z wielką raną na karku. Po przyjeździe na miejsce inspektorzy stwierdzili że duży pies uwiązany do łańcucha ma na karku ranę wielkości męskiej pięści.
Strona 7 z 9« Pierwsza...56789