Interwencje Straży dla Zwierząt

Jeżeli jesteście świadkiem niewłaściwego traktowania lub maltretowania zwierząt, skontaktujcie się ze Strażą dla Zwierząt! Szybka reakcja pozwoli przerwać cierpienie bezbronnych stworzeń lub też uratować ich istnienie.

Wspólnymi siłami odratowaliśmy już setki psów, kotów i zwierząt hodowlanych. Udzielamy także pomocy zwierzętom bezdomnym, które leczymy i oddajemy do adopcji. Nasze działania często są wspierane bądź inicjowane przez policję, odbieramy również zwierzęta na mocy nakazów sądowych. Pragniemy być wszędzie tam, gdzie czworonogom dzieje się krzywda.

Po otrzymaniu zgłoszenia inspektorzy Straży dla Zwierząt jadą we wskazane miejsce zdarzenia. Interwencja polega na dokładnym zapoznaniu się z sytuacją – warunkami i stanem zwierzęcia oraz rozmową z właścicielami oraz świadkami. Niestety w zdecydowanej większości przypadków zmuszeni jesteśmy odebrać czworonoga, a także poddać go intensywnym zabiegom pielęgnującym oraz długotrwałemu i kosztownemu leczeniu. Bardzo często wdrażane są zabiegi z chirurgii weterynaryjnej czy dermatologii zwierzęcej. Lecznica weterynaryjna działająca przy naszej siedzibie stosuje nowoczesne i zaawansowane metody, które pomogły odzyskać zdrowie niejednemu zaniedbanemu zwierzęciu.

Poznajcie historie podopiecznych Straży dla Zwierząt i wesprzyjcie psy i koty leczone przez fundację – my wierzymy tylko w szczęśliwe zakończenia!

Bestialskie porzucenie

Bestialskie porzucenie

Do siedziby Straży dla Zwierząt trafił ekstremalnie wychudzony i odwodniony piesek w typie Yorkshire teriera. Słaniającego się na nogach psiaka znalazł przechodzień niemal w centrum Warszawy. Wiele wskazuje na to, że piesek mógł zostać wyrzucony przez jakiegoś pseudohodowcę, gdy z wiekiem przestał być użyteczny.
Interwencja w Wesołej

Interwencja w Wesołej

Niegdyś stróż posesji, teraz odizolowany od ludzi, skazany na łaskę sąsiadów. W dniu 11.02.2012 r. inspektorzy Straży dla Zwierząt udali się na interwencję zgłoszoną przez jedną z osób dokarmiających psa. Po przyjeździe na miejsce zastali niewidomego psa na tyłach warsztatu samochodowego.
Biznesmen porzucił konie…

Biznesmen porzucił konie…

Bogaty, warszawski biznesmen w miejscowości Komarno od kwietnia 2011 roku nie interesuje się swoimi końmi (5 dorosłych, 2 źrebaki). Zwierzęta są wychudzone, zaniedbane i bez opieki weterynaryjnej. Dokarmiał je sąsiad w miarę swoich możliwości łożąc na ich utrzymanie własne skromne środki finansowe.
Interwencja z Otwocka

Interwencja z Otwocka

W niedzielę otrzymaliśmy telefon że w Otwocku został potrącony przez samochód mały rudy piesek. Pojazd który go potrącił nie zatrzymał się, nawet nie zwolnił, dopiero kolejny samochód się zatrzymał. Kobieta nie zastanawiała się długo, wybiegła z samochodu, owinęła psiaka kocem i przywiozła go do naszej siedziby w Warszawie.
Tragedia w Nieporęcie [18+]

Tragedia w Nieporęcie [18+]

Inspektorzy SdZ otrzymali zgłoszenie iż w miejscowości Nieporęt znajduje się pies w typie owczarka niemieckiego z wrośniętym łańcuchem w szyję. Od psa unosił się fetor z ropiejącej rany. Natychmiast udali się na miejsce, wszystkie informacje potwierdziły się. Pies stał przy rozsypującej się budzie na grubym łańcuchu, na szyi zamiast obroży miał podwójnie okręcony łańcuch który wrzynał się w skórę.
Interwencja w gminie Wiązowna

Interwencja w gminie Wiązowna

Inspektorzy Straży dla Zwierząt otrzymali zgłoszenie o nielegalnej hodowli psów w jednym z gospodarstw w Gminie Wiązowna. Podczas interwencji stwierdziliśmy na posesji 15 psów przywiązanych łańcuchami do „bud”. Żaden z psów nie posiada szczepień przeciwko wściekliźnie.
Strona 6 z 9« Pierwsza...45678...Ostatnia »