Interwencje Straży dla Zwierząt

Jeżeli jesteście świadkiem niewłaściwego traktowania lub maltretowania zwierząt, skontaktujcie się ze Strażą dla Zwierząt! Szybka reakcja pozwoli przerwać cierpienie bezbronnych stworzeń lub też uratować ich istnienie.

Wspólnymi siłami odratowaliśmy już setki psów, kotów i zwierząt hodowlanych. Udzielamy także pomocy zwierzętom bezdomnym, które leczymy i oddajemy do adopcji. Nasze działania często są wspierane bądź inicjowane przez policję, odbieramy również zwierzęta na mocy nakazów sądowych. Pragniemy być wszędzie tam, gdzie czworonogom dzieje się krzywda.

Po otrzymaniu zgłoszenia inspektorzy Straży dla Zwierząt jadą we wskazane miejsce zdarzenia. Interwencja polega na dokładnym zapoznaniu się z sytuacją – warunkami i stanem zwierzęcia oraz rozmową z właścicielami oraz świadkami. Niestety w zdecydowanej większości przypadków zmuszeni jesteśmy odebrać czworonoga, a także poddać go intensywnym zabiegom pielęgnującym oraz długotrwałemu i kosztownemu leczeniu. Bardzo często wdrażane są zabiegi z chirurgii weterynaryjnej czy dermatologii zwierzęcej. Lecznica weterynaryjna działająca przy naszej siedzibie stosuje nowoczesne i zaawansowane metody, które pomogły odzyskać zdrowie niejednemu zaniedbanemu zwierzęciu.

Poznajcie historie podopiecznych Straży dla Zwierząt i wesprzyjcie psy i koty leczone przez fundację – my wierzymy tylko w szczęśliwe zakończenia!

Rozbicie Pseudo-Hodowli

Rozbicie Pseudo-Hodowli

W dniu 8 marca Straż dla Zwierząt rozbiła kolejną masową fabrykę psów, fatalne warunki w jakich były urągały jakimkolwiek zasadom higieny. Druciane klatki na mrozie przykryte blachą, zwierzęta brudne, chore, zarobaczone, pazury przerośnięte, nie szczepione.
Zagryzające się psy…

Zagryzające się psy…

Inspektorzy SdZ przeprowadzili interwencję w miejscowości Baniocha pod Piasecznem. Według informacji zgłaszającego na terenie posesji znajduje się ok. 40 psów, które rozmnażają się w niekontrolowany sposób i często zagryzają się wzajemnie.
Kolejne oblicze ludzkiego okrucieństwa [18+]

Kolejne oblicze ludzkiego okrucieństwa [18+]

Inspektorzy Straży dla Zwierząt podjęli interwencję w miejscowości Duczki koło Wołomina. Na opuszczonej posesji pozostawiono dwie małe suczki (ok. 5-6 kg). Jedna z nich miała wrośnięty w szyję sznurek z elektrycznego pastucha.
Interwencja w pseudohodowli Bichon-ów

Interwencja w pseudohodowli Bichon-ów

Inspektorzy Straży dla Zwierząt podjęli interwencję w Otrębusach niedaleko Warszawy. Po przyjeździe na miejsce w asyście policji okazało się, że w domu jednorodzinnym przetrzymywanych jest kilkanaście psów rasy Bichon-frise. Psy chodziły po własnych odchodach, ich sierść była skołtuniona i żółta od moczu.
Bestialskie porzucenie

Bestialskie porzucenie

Do siedziby Straży dla Zwierząt trafił ekstremalnie wychudzony i odwodniony piesek w typie Yorkshire teriera. Słaniającego się na nogach psiaka znalazł przechodzień niemal w centrum Warszawy. Wiele wskazuje na to, że piesek mógł zostać wyrzucony przez jakiegoś pseudohodowcę, gdy z wiekiem przestał być użyteczny.
Interwencja w Wesołej

Interwencja w Wesołej

Niegdyś stróż posesji, teraz odizolowany od ludzi, skazany na łaskę sąsiadów. W dniu 11.02.2012 r. inspektorzy Straży dla Zwierząt udali się na interwencję zgłoszoną przez jedną z osób dokarmiających psa. Po przyjeździe na miejsce zastali niewidomego psa na tyłach warsztatu samochodowego.
Strona 5 z 9« Pierwsza...34567...Ostatnia »