Interwencje Straży dla Zwierząt

Jeżeli jesteście świadkiem niewłaściwego traktowania lub maltretowania zwierząt, skontaktujcie się ze Strażą dla Zwierząt! Szybka reakcja pozwoli przerwać cierpienie bezbronnych stworzeń lub też uratować ich istnienie.

Wspólnymi siłami odratowaliśmy już setki psów, kotów i zwierząt hodowlanych. Udzielamy także pomocy zwierzętom bezdomnym, które leczymy i oddajemy do adopcji. Nasze działania często są wspierane bądź inicjowane przez policję, odbieramy również zwierzęta na mocy nakazów sądowych. Pragniemy być wszędzie tam, gdzie czworonogom dzieje się krzywda.

Po otrzymaniu zgłoszenia inspektorzy Straży dla Zwierząt jadą we wskazane miejsce zdarzenia. Interwencja polega na dokładnym zapoznaniu się z sytuacją – warunkami i stanem zwierzęcia oraz rozmową z właścicielami oraz świadkami. Niestety w zdecydowanej większości przypadków zmuszeni jesteśmy odebrać czworonoga, a także poddać go intensywnym zabiegom pielęgnującym oraz długotrwałemu i kosztownemu leczeniu. Bardzo często wdrażane są zabiegi z chirurgii weterynaryjnej czy dermatologii zwierzęcej. Lecznica weterynaryjna działająca przy naszej siedzibie stosuje nowoczesne i zaawansowane metody, które pomogły odzyskać zdrowie niejednemu zaniedbanemu zwierzęciu.

Poznajcie historie podopiecznych Straży dla Zwierząt i wesprzyjcie psy i koty leczone przez fundację – my wierzymy tylko w szczęśliwe zakończenia!

Skrajnie zaniedbana suka

Skrajnie zaniedbana suka

W dniu dzisiejszym Straż dla Zwierząt odebrała suczkę amstaff z rąk warszawskiego narkomana, który 4 lata temu adoptował ją ze schroniska dla bezdomnych zwierząt w Warszawie. Suczka jest skrajnie wycieńczona, wychudzona, dwa duże guzy na ogonie i okolicy odbytu. Suczkę czeka operacja i długotrwałe leczenie.
Porzucone konie

Porzucone konie

Jak już wcześniej informowaliśmy Państwa, w Stawiszynie przy Zakładzie Karnym powstał nasz "Ośrodek Resocjalizacji i Socjalizacji Razem". W dniu 19 maja 2015 trafiły tam pierwsze cztery konie porzucone przez obywatela Białorusi. Konie są zaniedbane, wymagają korekcji kopyt, szczepień, odrobaczenia.
Czy chciał zamrozić psa…?

Czy chciał zamrozić psa…?

Inspektorzy Straży dla Zwierząt w Polsce otrzymali zgłoszenie, iż w zamarzniętym i ośnieżonym samochodzie przy ul. Żwirki i Wigury w Warszawie, zamknięty jest pies owczarek niemiecki. Na miejscu zgłoszenie potwierdziło się. Inspektorzy powiadomili Policję, która po przyjeździe na miejsce ustaliła na podstawie nr rejestracyjnych dane właściciela, patrol Policji udał się po właściciela, który otworzył samochód.
Kolejny przykład szybkiego zarobku

Kolejny przykład szybkiego zarobku

To już plaga w szybkim dorobieniu się fortuny. W dniu dzisiejszym Straż dla Zwierząt w Polsce przeprowadziła kontrolę na warszawskich Bielanach. W pokoju o powierzchni 8m kw. przebywało 31 psów w typie rasy york, w tym 13 suk rozpłodowych. Psy nie były wyprowadzane na spacer, swoje potrzeby załatwiały na podłogę.
Koci los

Koci los

W dniu 20-05-2013 Straż dla Zwierząt w Polsce z nakazu prokuratorskiego przy udziale Policji odebrała koty od osoby, która bez minimum kontroli sanitarnej i lekarza weterynarii zajmowała się procederem rozmnażania. Koty chore (m.in. ropomacicze, koci katar, białaczka), zarobaczone, odwodnione, wyczerpane fizycznie i psychicznie wymagają długotrwałego i kosztownego leczenia.
Psi los

Psi los

W dniu dzisiejszym Inspektorzy przeprowadzili kontrolę w miejscowości Wola Skarbkowa gmina Osięciny... znowu ta sama gmina, w której zlikwidowaliśmy FABRYKĘ PSÓW czy to przypadek; czy też opatrzność nas tam zaprowadziła?
Strona 4 z 9« Pierwsza...23456...Ostatnia »