Interwencje Straży dla Zwierząt

Jeżeli jesteście świadkiem niewłaściwego traktowania lub maltretowania zwierząt, skontaktujcie się ze Strażą dla Zwierząt! Szybka reakcja pozwoli przerwać cierpienie bezbronnych stworzeń lub też uratować ich istnienie.

Wspólnymi siłami odratowaliśmy już setki psów, kotów i zwierząt hodowlanych. Udzielamy także pomocy zwierzętom bezdomnym, które leczymy i oddajemy do adopcji. Nasze działania często są wspierane bądź inicjowane przez policję, odbieramy również zwierzęta na mocy nakazów sądowych. Pragniemy być wszędzie tam, gdzie czworonogom dzieje się krzywda.

Po otrzymaniu zgłoszenia inspektorzy Straży dla Zwierząt jadą we wskazane miejsce zdarzenia. Interwencja polega na dokładnym zapoznaniu się z sytuacją – warunkami i stanem zwierzęcia oraz rozmową z właścicielami oraz świadkami. Niestety w zdecydowanej większości przypadków zmuszeni jesteśmy odebrać czworonoga, a także poddać go intensywnym zabiegom pielęgnującym oraz długotrwałemu i kosztownemu leczeniu. Bardzo często wdrażane są zabiegi z chirurgii weterynaryjnej czy dermatologii zwierzęcej. Lecznica weterynaryjna działająca przy naszej siedzibie stosuje nowoczesne i zaawansowane metody, które pomogły odzyskać zdrowie niejednemu zaniedbanemu zwierzęciu.

Poznajcie historie podopiecznych Straży dla Zwierząt i wesprzyjcie psy i koty leczone przez fundację – my wierzymy tylko w szczęśliwe zakończenia!

Interwencja 13.04.2017

Interwencja 13.04.2017

W dniu 13.04.2017r w godzinach wieczornych, nasi inspektorzy otrzymali zgłoszenie, że przy ul Wolskiej w Warszawie w mieszkaniu od kilku dni jest psiak pozostawiony sam sobie...
Shar-Pei

Shar-Pei

Inspektorzy Straży dla Zwierząt przeprowadzili kontrolę dobrostanu psa na posesji. Na miejscu znajdował się pies wykazujący poważne objawy chorobowe.
Amstaff

Amstaff

W godzinach późno popołudniowych w Nowym Dworze Mazowieckim został znaleziony amstaff w stanie skrajnego wycieńczenia. Został przewieziony do lecznicy Mastif przy ul. Paderewskiego 26. Zgłosił się właściciel, który nie dysponował żadnymi dowodami wskazującymi na to, że pies jest leczony.
Psy Pani Antoniny

Psy Pani Antoniny

Pomiechówek - mała miejscowość koło Nowego Dworu Mazowieckiego, na prywatnej posesji około 100 psów w skandalicznych warunkach, opiekunką tych psów jest starsza kobieta, Pani Antonina J. lat 80, która w żaden sposób nie radzi sobie ze sforą psów. Psy nawzajem się zagryzają, są okaleczone, chore, przebywają we własnych odchodach.
Interwencja w podwarszawskiej miejscowości

Interwencja w podwarszawskiej miejscowości

Podwarszawska miejscowość, slamsy i rodzina, która zawładnęła sąsiedztwem, a w tym wszystkim zwierzęta pozostawiane na pastę losu, przymarzające do ziemi, żywiące się resztkami, zabite przez pędzące samochody i suki wyjące po uśmierceniu ich dzieci w pobliskim szambie! To jeden z obrazków z jakim musieliśmy się zmierzyć podczas interwencji.
Zaniedbana… bo Pani odeszła

Zaniedbana… bo Pani odeszła

Inspektorzy Straży dla Zwierząt w Polsce po otrzymaniu anonimowego telefonu przeprowadzili interwencje w mieszkaniu na Warszawskim Bródnie. Na miejscu zastali kolejne zwierzę potrzebujące szybkiej pomocy lekarza weterynarii.
Strona 2 z 912345...Ostatnia »