Shar-Pei

Inspektorzy Straży dla Zwierząt przeprowadzili kontrolę dobrostanu psa na posesji. Na miejscu znajdował się pies wykazujący poważne objawy chorobowe.

Z wywiadu wynikało, iż posesja ta nie jest zamieszkiwana a jedynie remontowana przez Tomasza S., a pies został przygarnięty do jej pilnowania. Inspektorzy ujawnili w kamiennej budzie psa w typie rasy shar–pei z rozległymi zmianami skórnymi na całym ciele. Właściciel oświadczył, iż próbował leczyć go na własną rękę co jednak nie dawało rezultatu. Wyjaśnia tez, że na kompleksowe leczenie psa go nie stać i rozważa oddanie go do schroniska, przyznał że pies nie otrzymał pomocy lekarza weterynarii.

Podjęto decyzję o natychmiastowym przeniesieniu psa do siedziby Straży dla Zwierząt, gdzie w Centrum Zdrowia Zwierząt pies otrzymał doraźną pomoc lekarską oraz zostanie podjęte dalsze leczenie psa. Stwierdzono: pies w stanie ogólnym złym, temperatura 40 stopni, waga 37 kg, powiększone węzły skórne, zaczerwieniona zmieniona skóra, rozległe krwawiące zmiany i powikłana głęboka piodermia. Jednocześnie zostanie skierowany wniosek do prokuratury rejonowej z art. 35 ust 1 ustawy o ochronie zwierząt o znęcanie się nad zwierzętami. Znów jesteśmy zmuszeni zwrócić się do Państwa o wsparcie finansowe koszta leczenia tego biednego psa będą bardzo wysokie, cała nadzieja w sercach dobrych ludzi, udostępnij, polubienie nie pomaga.