Interwencja w mieszkaniu na Ochocie

Inspektorzy Straży dla Zwierząt na prośbę Wojskowej Agencji Mieszkaniowej przeprowadzili kontrolę dobrostanu zwierząt przebywających w jednym z mieszkań na Warszawskiej Ochocie.

Interwencję przeprowadzono w asyście funkcjonariuszy Policji. W mieszkaniu składającym się z jednego pokoju i kuchni znajdowały się cztery koty i trzy psy. W mieszkaniu panował straszliwy zaduch i fetor zwierzęcych odchodów. Lesław S. poinformował nas, że nie radzi sobie ze zwierzętami, że pracuje do późnych godzin wieczornych i nie ma czasu opiekować się zwierzętami. Stan utrzymania zwierząt potwierdzał przekazane nam informacje. Koty były umazane w tłuszczu zlizywanym z kuchenki, a psom „garściami” wychodziła sierść. Lesław S. zrzekł się dwóch psów i wszystkich kotów na rzecz Straży dla Zwierząt.

Zwierzęta zostały przewiezione do Kliniki dla zwierząt w której lekarz stwierdził odwodnienie u kotów i stan niedożywienia u psów. Następnego dnia po interwencji Inspektorzy zawieźli karmę dla pozostawionego właścicielowi psa. Mieszkanie zostało wysprzątane przez lokatora na miarę jego możliwości. Pies miał wodę i suchą karmę.