Giełda na stadionie Olimpii

Podczas patrolowania stadionu i jego okolic inspektorzy Straży dla Zwierząt stwierdzili próby sprzedaży szczeniaków oraz dorosłego królika. Na terenie stadionu obowiązuje całkowity zakaz handlu oraz wprowadzania zwierząt. W jednej z alejek stadionu w kartonowym pudle trzymane były dwa szczeniaki około 2-3 miesięczne bez książeczek zdrowia. Na stwierdzenie Inspektorów, że na terenie nie wolno handlować zwierzętami ani ich wprowadzać otrzymaliśmy informację „szczeniaki są do oddania” . Decyzja była natychmiastowa „jak do oddania to je zabieramy”. Szczeniaki trafiły do Straży, niestety szczeniaki są potwornie zarobaczone – wymiotowały robakami.

Następne dwa zostały odebrane pod bramą wejściową na teren stadionu i znowu ta sama „śpiewka”, że nie na handel tylko do oddania, że mają dwa miesiące (brak szczepień), że brak książeczek zdrowia i znowu decyzja jak do oddania to zabieramy. Cała czwórka ma 24 godzinną kwarantannę, a jutro wizyta u lekarza w przychodni „OAZA”.

Mały chłopczyk, który przyszedł z wujkiem sprzedać białego królika został pouczony o tym, że nie wolno handlować zwierzętami na stadionie. Zabrał klatkę i pod opieką dorosłych opuścił stadion Olimpii.

Był to jeden z czterech patroli jakie odbyły się w miesiącu kwietniu i na pewno nie ostatni w tym roku.