ZABAWKI INTERAKTYWNE DLA PSÓW – KTÓRE BĘDĄ NAJLEPSZE?

Rola zabawek w opiece i wychowywaniu psa jest nieoceniona. Z pewnością każdy właściciel czworonoga zdążył się już o tym przekonać. Psy potrzebują zabawek do rozładowania nadmiaru energii, zabawy oraz do prawidłowego rozwoju. Również jeśli chcemy uniknąć zniszczeń w domu i pogryzionych kapci powinniśmy odpowiednio dobrać zabawki. Nie można również zapomnieć o tym, że wspólna zabawa pomaga w nawiązaniu silnej więzi pomiędzy psem, a jego opiekunem.

Inwestując w zabawki dla psa nie możemy zapomnieć o tych, które sprawdzą się na spacerze i podczas zabawy na zewnątrz. Powinny skłaniać psa do biegania i skakania. Nie tylko pozwolą mu w przyjemny i radosny sposób spożytkować energię, ale również zadbać o jego kondycję i zdrowie. Tu może sprawdzić się już zwykła piłka tenisowa. Warto jednak zainwestować w nieco bardziej wymyślne gadżety do zabawy, które obijają się w mniej przewidywalny sposób, będą miały wypustki do gryzienia lub sznurki do ciągnięcia i miotania zabawkami.

Zabawki edukacyjne dla psów to przede wszystkim zabawki, które wymagają od naszego pupila pewnego nakładu pracy, po której dostaje nagrodę. Są to przede wszystkim zabawki, które mają ukryte przysmaki naszego psa, a podjęty wysiłek i prawidłowo rozwiązana łamigłówka nagrodzą go pysznościami.
Wśród tego typu zabawek królują przede wszystkim popularne kongi, ale również np. podstawki ze schowkami na przysmaki. Te zabawki świetnie nadają się podczas szkoleń psów i wyrabianiu w nich odpowiednich nawyków w których odpowiednie zachowanie łączą z nagrodą.
Wybierając zabawki dla psów zawsze musimy mieć na uwadze wiek, rozmiar i bezpieczeństwo naszego pupila. Zabawka nie powinna być zbyt twarda, by nie uszkadzała delikatnych dziąseł, nie może mieć elementów które pies mógłby połknąć. Musimy również pamiętać, że nie ma takiej zabawki, której pies nie będzie w stanie prędzej czy później zniszczyć.