Zaniedbana… bo Pani odeszła

Inspektorzy Straży dla Zwierząt w Polsce po otrzymaniu anonimowego telefonu przeprowadzili interwencje w mieszkaniu na Warszawskim Bródnie. Na miejscu zastali kolejne zwierzę potrzebujące szybkiej pomocy lekarza weterynarii. Kicia (bo takie imię nosi kotka) po śmierci swojej opiekunki została zaniedbana przez osobę, która podjęła się jej dalszej opieki. Mimo złego stanu zdrowia obecny właściciel odmówił zapewnienia podstawowej pomocy weterynaryjnej, twierdząc że kot jej nie potrzebuje, nie posiadał również żadnych zaświadczeń o kontroli lekarskiej. Dlatego też zostało wszczęte postępowanie odbierające zwierzę osobie, która nie potrafiła we właściwy sposób zająć się zwierzakiem. Kicia została przewieziona do siedziby Straży dla Zwierząt w Polsce gdzie otrzymała doraźną pomoc lekarską. Po wstępnych oględzinach stwierdzono, iż jest mocno niedożywiona , odwodniona, ma obniżoną temperaturę. Na grzbiecie widoczne wyłysienia, sierść zaniedbana, oba kanały uszne w złym stanie. Stan zapalny przyzębia oraz ubytki i gruba warstwa kamienia nazębnego sprawiająca kotu dyskomfort. Przez kilka dni pobytu w SdZ Kicia samodzielnie nie jadła, zostały wdrożone kroplówki i leczenie oraz w dniu wczorajszym pobrane próby krwi i moczu do analizy.

Dzisiaj już wiemy, że kotka to niepoprawny pieszczoch, który pomimo 13-letniego wieku jest w stanie dać masę uśmiechu i radości odpowiedzialnym opiekunom. Jest bardzo łagodnym kotem i mocno garnie się do człowieka, dlatego utwierdza nas to w przekonaniu, że odpowiednie leczenie oraz zapewnienie stabilizacji i spokoju pozwoli kotkę wyprowadzić z tego stanu, a następnie przekazać adopcyjnie do nowej rodziny.

Jeżeli chcielibyście Państwo darować grosik na dalszą diagnostykę, leczenie oraz utrzymanie Kici to poniżej zamieszczamy dane, które ułatwią zbiórkę. Pamiętajcie, że każdą darowiznę na OPP (organizację pożytku publicznego) można odpisać w rozliczeniu podatkowym na kolejny rok kalendarzowy.

Straż dla Zwierząt w Polsce
ul. Wolska 60
01-134 Warszawa
KONTA BANKOWE
Straż dla Zwierząt w Polsce
Bank Zachodni WBK S.A.; 17 o/Warszawa
PL16 1090 1753 0000 0001 0481 7326 – kod SWIFT: WBKPPLPP
Robiąc wpłatę wpisz w tytule „KICIA”
Za każdą pomoc będziemy niezmiernie wdzięczni….