Co nowego w naszym stowarzyszeniu dla zwierząt?

Wszystkich miłośników psów, kotów oraz wszelkich zwierzątek zachęcamy do śledzenia aktualności na naszej stronie. Regularnie umieszczamy relacje z interwencji Straży dla Zwierząt, najnowszych działań lecznicy weterynaryjnej oraz wszelkich akcji, w których uczestniczymy. W naszym stowarzyszeniu dla zwierząt wiele się dzieje, a wszystko po to, by móc nieść jak największą pomoc czworonożnym podopiecznym. Staramy się promować naszą działalność i uświadamiać jak ważna jest profilaktyka weterynaryjna czy dermatologia zwierzęca. Z naszymi akcjami próbujemy dotrzeć do darczyńców oraz ludzi dobrego serca – do tych, którzy nas wspomogą, przekazując środki pomocy lub adoptując psa czy kota, a także inne zwierzęta. Bądźcie z nami!

Medal od Ministra Sprawiedliwości

Medal od Ministra Sprawiedliwości

Podczas obchodów święta służby więziennej Komendant Główny Straży dla Zwierząt w Polsce st. insp. Andrzej Kucharski, został odznaczony brązową odznaką za zasługi, przez Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro oraz Z-ca Komendanta Głównego Mateusz Janda wyróżniony przez Dyrektora Okręgowego Służby więziennej w Warszawie płk Annę Osowską Rembecką.
Bestialsko zamordowany [18+]

Bestialsko zamordowany [18+]

W dniu 29 stycznia 2016 r. w Wałbrzychu przy szkole nr 10 ul. Ogrodowa właściciel udał się na swoją działkę, gdzie znajdował się pies, ale niestety psa w kojcu nie było, była natomiast krew. Pan Marian postanowił rozejrzeć się po terenie i odszukać psa. Znalazł, ale pies już niestety nie żył.
Rudolf, potrącony przez samochód

Rudolf, potrącony przez samochód

Jelonek "Rudolf", bo tak został dziś nazwany przez Straż dla Zwierząt w Polsce, został potrącony przez samochód w miejscowości Czosnów. Nikt nie chciał pomóc, miejscowy weterynarz zalecił pozostawić w lesie to go psy zjedzą, koło łowieckie odmówiło bo za mały. Straż dla Zwierząt interweniowała i przewiozła go do Ośrodka Resocjalizacyjno-Socjalizacyjnego przy zakładzie karnym w Stawiszynie.
Wielkie otwarcie Centrum Resocjalizacji i Socjalizacji

Wielkie otwarcie Centrum Resocjalizacji i Socjalizacji

1 października 2015 r. odbyła się uroczystość otwarcia pierwszego w Polsce i Europie Centrum Resocjalizacji i Socjalizacji przy Zakładzie Karnym w Stawiszynie.
Zwierzaki w naszym Raju

Zwierzaki w naszym Raju

Tak wygląda codzienne życie zwierząt pod opieką skazanych, wszystkie zwierzęta są otoczone gorącą miłością. To pierwszy w Europie ośrodek, który wymaga dużych nakładów finansowych na rozbudowę kojców dla psów, kociarni, wolier, boksów angielskich, budynek administracyjno-weterynaryjny.
Socjalizacja i Resocjalizacja – Razem

Socjalizacja i Resocjalizacja – Razem

Szanowni Państwo, w dniu dzisiejszym Straż dla Zwierząt w Polsce podpisała z Zakładem Karnym w Grójcu oddział w Stawiszynie umowę przekazującą blisko 6 hektarów ziemi, gdzie będzie realizowany pierwszy w Polsce projekt "Socjalizacja i Resocjalizacja Razem" przy Zakładzie Karnym w Stawiszynie. W ośrodku będą przebywały zwierzęta domowe, gospodarskie oraz wolno-żyjące pochodzące z interwencji odebranych dotychczasowym właścicielom, wypadków, bezdomnych. Zwierzętami będą się opiekowali więźniowie pod nadzorem naszych pracowników.
Strona 5 z 22« Pierwsza...34567...1020...Ostatnia »