Co nowego w naszym stowarzyszeniu dla zwierząt?

Wszystkich miłośników psów, kotów oraz wszelkich zwierzątek zachęcamy do śledzenia aktualności na naszej stronie. Regularnie umieszczamy relacje z interwencji Straży dla Zwierząt, najnowszych działań lecznicy weterynaryjnej oraz wszelkich akcji, w których uczestniczymy. W naszym stowarzyszeniu dla zwierząt wiele się dzieje, a wszystko po to, by móc nieść jak największą pomoc czworonożnym podopiecznym. Staramy się promować naszą działalność i uświadamiać jak ważna jest profilaktyka weterynaryjna czy dermatologia zwierzęca. Z naszymi akcjami próbujemy dotrzeć do darczyńców oraz ludzi dobrego serca – do tych, którzy nas wspomogą, przekazując środki pomocy lub adoptując psa czy kota, a także inne zwierzęta. Bądźcie z nami!

Rudolf, potrącony przez samochód

Rudolf, potrącony przez samochód

Jelonek "Rudolf", bo tak został dziś nazwany przez Straż dla Zwierząt w Polsce, został potrącony przez samochód w miejscowości Czosnów. Nikt nie chciał pomóc, miejscowy weterynarz zalecił pozostawić w lesie to go psy zjedzą, koło łowieckie odmówiło bo za mały. Straż dla Zwierząt interweniowała i przewiozła go do Ośrodka Resocjalizacyjno-Socjalizacyjnego przy zakładzie karnym w Stawiszynie.
Wielkie otwarcie Centrum Resocjalizacji i Socjalizacji

Wielkie otwarcie Centrum Resocjalizacji i Socjalizacji

1 października 2015 r. odbyła się uroczystość otwarcia pierwszego w Polsce i Europie Centrum Resocjalizacji i Socjalizacji przy Zakładzie Karnym w Stawiszynie.
Zwierzaki w naszym Raju

Zwierzaki w naszym Raju

Tak wygląda codzienne życie zwierząt pod opieką skazanych, wszystkie zwierzęta są otoczone gorącą miłością. To pierwszy w Europie ośrodek, który wymaga dużych nakładów finansowych na rozbudowę kojców dla psów, kociarni, wolier, boksów angielskich, budynek administracyjno-weterynaryjny.
Socjalizacja i Resocjalizacja – Razem

Socjalizacja i Resocjalizacja – Razem

Szanowni Państwo, w dniu dzisiejszym Straż dla Zwierząt w Polsce podpisała z Zakładem Karnym w Grójcu oddział w Stawiszynie umowę przekazującą blisko 6 hektarów ziemi, gdzie będzie realizowany pierwszy w Polsce projekt "Socjalizacja i Resocjalizacja Razem" przy Zakładzie Karnym w Stawiszynie. W ośrodku będą przebywały zwierzęta domowe, gospodarskie oraz wolno-żyjące pochodzące z interwencji odebranych dotychczasowym właścicielom, wypadków, bezdomnych. Zwierzętami będą się opiekowali więźniowie pod nadzorem naszych pracowników.
Centrum Rehabilitacji i Behawiorystyki Zwierząt

Centrum Rehabilitacji i Behawiorystyki Zwierząt

Tego w Polsce jeszcze nie ma, ale z dniem 1 marca 2015 r. Straż dla Zwierząt w Polsce całą parą rusza z uruchomieniem pierwszego w Polsce Centrum Rehabilitacji i Behawiorystyki zwierząt, domowych, gospodarskich, dzikich przy Zakładzie Karnym w Stawiszynie. W dniu dzisiejszym doszło do podpisania wszelkich dokumentów pozwalających na uruchomienie ośrodka.
Wolontariat Jest Super

Wolontariat Jest Super

Mamy zaszczyt serdecznie podziękować Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego oraz jej wolontariuszom za wspaniałą akcję „Wolontariat Jest Super”, w ramach którego zaangażowani miłośnicy zwierząt opiekowali się naszymi podopiecznymi, wprowadzając jednocześnie dużo pozytywnej energii a także pomocy przy poszukiwaniu domów dla naszych podopiecznych.
Strona 5 z 21« Pierwsza...34567...1020...Ostatnia »