Prelekcja w płockim przedszkolu o niewybuchach

W Przedszkolu integracyjnym nr 33 w Płocku Komendant Główny Straży dla Zwierząt Andrzej Kucharski w ramach bardzo odpowiedzialnej pracy zawodowej przeprowadził prelekcję na temat niebezpiecznych niewybuchów i niewypałów, które do dziś kryje nasz piękny Kraj. Przestrzegał jak należy się zachować przy takich „znaleziskach” i gdzie należy zgłaszać niebezpieczne pozostałości po wojnie. Miejmy nadzieję że maluchy tego typu znaleziska będą oglądać tylko w muzeach.

Pamiętajmy że jest to bardzo niebezpieczne i nie wolno dotykać niczego co przypomina bombę a przede wszystkim należy natychmiast powiadomić osobę dorosłą lub Policję (997 lub 112).

JESTEŚMY OSTROŻNI – JESTEŚMY BEZPIECZNI

Straż dla Zwierząt w Polsce propaguje ideę hasła: Zwierzę nie jest rzeczą!! Prowadzimy zajęcia edukacyjne w przedszkolach, szkołach podstawowych i gimnazjach na których dzieci dowiadują się jak zajmować się zwierzętami, jak postępować z bezpańskimi i dzikimi zwierzętami jak reagować w przypadku znęcania się nad zwierzętami. Opowiadamy czym zajmuje się nasza organizacja jakiego sprzętu używamy podczas interwencji.

Jeżeli chcesz aby Twoje dziecko dowiedziało się tego wszystkiego wystarczy że nauczyciel lub wychowawca skontaktuje się z nami pod nr Tel. (22)353-50-60 lub e-mail: r.rajska@sdz.org.pl