Polskie zwierzęta proszą o głos na TAK

I my także byliśmy wśród wielu osób, jakie zebrały się pod GPW na Nowym Świecie. Z flagami, plakatami i transparentem, na którym wypisane jest motto Straży dla Zwierząt „Zwierze nie jest rzeczą” ruszyliśmy pod Sejm, aby zamanifestować nasze poparcie dla nowelizacji Ustawy o ochronie zwierząt. W marszu udział wzięły organizacje pro zwierzęce oraz miłośnicy zwierząt. Cześć manifestantów przyszła ze swymi czworonożnymi przyjaciółmi. Dumnie paradowały labradory i owczarki oraz mixy wszystkich ras świata. Na rękach swoich opiekunek odpoczywały fretki.

Pod Sejmem do obrońców praw zwierząt wyszli przedstawiciele wszystkich klubów poselskich i solennie obiecali, że podczas głosowania wszyscy parlamentarzyści opowiedzą się na TAK dla nowelizacji Ustawy. Nowelizacja zakłada m.in. zaostrzenie kar za znęcanie się nad zwierzętami, zwiększenie odpowiedzialności gmin za los bezdomnych zwierząt i zakaz handlu psami i kotami na targowiskach i w sklepach. Wprowadzony ma być zakaz trzymania psów na uwięzi krótszej niż trzy metry. Pani Poseł Joanna Senyszyn obiecała, że osobiście dopilnuje, aby nikt z posłów SLD nie „wyłamał” się podczas głosowania.

Z ostatniej chwili:
Późnym wieczorem odbyło się głosowanie nad nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt. 382 posłów było na TAK, 7 przeciw, a 14 się wstrzymało.

tekst: W.Doroszkiewicz; foto: P.Ceranowicz