Interwencja w pseudohodowli Bichon-ów

Inspektorzy Straży dla Zwierząt podjęli interwencję w Otrębusach niedaleko Warszawy. Po przyjeździe na miejsce w asyście policji okazało się, że w domu jednorodzinnym przetrzymywanych jest kilkanaście psów rasy Bichon-frise. Psy chodziły po własnych odchodach, ich sierść była skołtuniona i żółta od moczu. Mieszkanie było zdewastowane przez zwierzęta, a odór moczu i odchodów był trudny do zniesienia. Psy nie wychodziły na spacery, całe swoje życie spędziły w mieszkaniu, gdzie okna były szczelnie zasłonięte zasłonami. Zwierzęta zostały odebrane właścicielowi, który tłumaczył się, że jego psy są zarejestrowane w Związku Kynologicznym i on właśnie poprawia im warunki. Skandaliczne warunki przetrzymywania psów były znane sąsiadom, jednak przez lata nigdzie sprawy nie zgłosili z obawy przed zemstą ich właściciela. Po przywiezieniu psów do siedziby Straży dla Zwierząt okazało się, że psy oprócz przesiąkniętych moczem i oblepionych kałem kołtunów mają również przerośnięte, zdeformowane pazury, są wychudzone, jeden piesek nie ma oka, kolejna suczka ma napuchnięte oko. Więcej szczegółów odnośnie stanu ich zdrowia poznamy po przeprowadzeniu dokładnych badań u weterynarza. Obecnie wszystkie zwierzaki są już wykąpane, ostrzyżone, mają obcięte pazurki, a co najważniejsze – mają czyste i suche posłania, świeżą wodę oraz odpowiednią ilość dobrej jakościowo karmy.

AKTUALIZACJA 08-08-2012
Inspektorzy ponownie przeprowadzili kontrolę w Otrębusach. Warunki pozostałych zwierząt nie zmieniły się dlatego też została podjęta decyzja o odebraniu wszystkich pozostałych zwierząt. W asyście policji inspektorzy Straży dla Zwierząt w Polsce odłowili wszystkie zwierzęta i przewieźli do kwarantanny w siedzibie Straży dla Zwierząt. Oczywiście wszystkie 40 zwierząt tak jak poprzednie Bichony zostały starannie wykąpane, ostrzyżone oraz zostały im skrócone pazury.

Bardzo prosimy Państwa o pomoc finansową w leczeniu tych biednych psiaków – każdy grosz będzie dla nas wielkim wsparciem.

Straż dla Zwierząt w Polsce
Bank Zachodni WBK S.A.; 17 o/Warszawa
16 1090 1753 0000 0001 0481 7326 z dopiskiem „darowizna Bichony”