Loco / <span style='color: #aa0000;'>ADOPTOWANY</span>

Loco / ADOPTOWANY

Jak dobrze pamiętacie, blisko 3 miesiące temu Loco został podrzucony w kontenerku pod naszą siedzibę wraz z dołączonym liścikiem. Wiadomość ta zawierała pożegnanie poprzedniej właścicielki z kotem oraz prośbę w znalezieniu nowego domu dla Loco.
Niestety informacji o kocie, jego zachowaniach i przyzwyczajeniach oraz szczegółów na temat zdrowia było zbyt mało, abyśmy mogli szybko podjąć działania adopcyjne. Dodatkowo kocina zamknęła się w sobie, nie pozwalając na zbliżenie oraz kontakt, reagował agresywnie, stał się nieufny i bojaźliwy. Loco był przerażony sytuacją, notorycznie płakał, nie jadł, nie wychodził z budki, wpadł w depresję.
Małymi krokami wzbudzaliśmy jego zaufanie, zabieraliśmy kocinę do naszych pomieszczeń, aby zapewnić mu warunki zbliżone do domowych, przełamywaliśmy niechęć do ludzkiej ręki, jednocześnie dając poczucie bezpieczeństwa. Pokazaliśmy, że jesteśmy jego przyjaciółmi. Po osiągnięciu celu, jakim była radość na widok człowieka, w życie Loco wprowadziliśmy inne czworonogi.
Obecnie Locuś jest wesołym kotem miauczącym na widok człowieka. Uwielbia mizianie oraz pieszczoty na kolanach opiekuna. Super dogaduje się z innymi sierściuszkami, szanuje ich obecność i bez ustanku obserwuje figlarne zabawy młodzieży, jest przykładnym starszym wujkiem.

Nie przeszkadza mu towarzystwo psiaków. Jest czyściochem, ładnie korzysta z kuwety. Z racji bardzo wrażliwego charakteru Loco nie odnajdzie się w rodzinie z małymi dziećmi, w sytuacji stresowej mógłby wykazywać agresję albo niechęć do domowników. Kocurek został wykastrowany, zaczipowany, odrobaczony, zabezpieczony przeciw pchłom i kleszczom a na swój nowy i bezpieczny dom czeka w siedzibie Straży dla Zwierząt w Polsce ul. Wolska 60 w Warszawie. Jeżeli ktoś z Państwa chciałby przygarnąć Locusia bądź spotkać się, aby poznać chłopaka, to serdecznie zapraszamy do korespondencji poprzez stronę Centrum Adopcyjne SdZ.
Wszystkich prosimy o udostępnianie profilu Loca, aby kociak miał większe szanse adopcyjne!!!

Za zaangażowanie z góry serdecznie dziękujemy.