Interwencje Straży dla Zwierząt

Jeżeli jesteś świadkiem niewłaściwego traktowania lub maltretowania zwierząt, skontaktuj się z Sdz ! Twoja szybka reakcja pozwoli przerwać cierpienie bezbronnych stworzeń lub też uratować ich istnienie.

Wspólnymi siłami odratowaliśmy już setki psów, kotów i zwierząt hodowlanych. Udzielamy także pomocy zwierzętom bezdomnym, które leczymy i oddajemy do adopcji. Nasze działania często są wspierane bądź inicjowane przez policję, odbieramy również zwierzęta na mocy nakazów sądowych. Pragniemy być wszędzie tam, gdzie czworonogom dzieje się krzywda.

Po otrzymaniu zgłoszenia inspektorzy Straży dla Zwierząt jadą we wskazane miejsce zdarzenia. Interwencja polega na dokładnym zapoznaniu się z sytuacją – warunkami i stanem zwierzęcia oraz rozmową z właścicielami oraz świadkami. Niestety w zdecydowanej większości przypadków zmuszeni jesteśmy odebrać czworonoga, a także poddać go intensywnym zabiegom pielęgnującym oraz długotrwałemu i kosztownemu leczeniu. Lecznica weterynaryjna działająca przy naszej siedzibie stosuje nowoczesne i zaawansowane metody, które pomogły odzyskać zdrowie niejednemu zaniedbanemu zwierzęciu.

Poznajcie historie podopiecznych Straży dla Zwierząt i wesprzyjcie psy i koty leczone przez fundację – my wierzymy w tylko szczęśliwe zakończenia!

Akcja w Krakowie

Akcja w Krakowie

Jest to pierwsza poważna interwencja naszych kolegów i koleżanek z Krakowa. Inspektorki z SdZ w Krakowie otrzymały zgłoszenie o tragicznych warunkach, w jakich trzymanych jest 12 koni na jednej z okolicznych wsi. Właściciel jest człowiekiem zupełnie nieinteresującym się losem zwierząt, co więcej liczne skaleczenia koni sugerują raczej okrutne postępowanie dotychczasowego opiekuna.
Porzucone zwierzęta w Warszawie

Porzucone zwierzęta w Warszawie

SdZ otrzymała zgłoszenie, iż na jednej z warszawskich posesji znajdują się porzucone zwierzęta. Są one zamknięte w domu i w przybudówce. Niekarmione już od dłuższego czasu- właścicielki nie widziano od tygodnia. Wcześniej wypuszczane z domostwa psy niejednokrotnie z głodu atakowały przechodniów.
Strona 9 z 9« Pierwsza...56789