Interwencje Straży dla Zwierząt

Jeżeli jesteś świadkiem niewłaściwego traktowania lub maltretowania zwierząt, skontaktuj się z Sdz ! Twoja szybka reakcja pozwoli przerwać cierpienie bezbronnych stworzeń lub też uratować ich istnienie.

Wspólnymi siłami odratowaliśmy już setki psów, kotów i zwierząt hodowlanych. Udzielamy także pomocy zwierzętom bezdomnym, które leczymy i oddajemy do adopcji. Nasze działania często są wspierane bądź inicjowane przez policję, odbieramy również zwierzęta na mocy nakazów sądowych. Pragniemy być wszędzie tam, gdzie czworonogom dzieje się krzywda.

Po otrzymaniu zgłoszenia inspektorzy Straży dla Zwierząt jadą we wskazane miejsce zdarzenia. Interwencja polega na dokładnym zapoznaniu się z sytuacją – warunkami i stanem zwierzęcia oraz rozmową z właścicielami oraz świadkami. Niestety w zdecydowanej większości przypadków zmuszeni jesteśmy odebrać czworonoga, a także poddać go intensywnym zabiegom pielęgnującym oraz długotrwałemu i kosztownemu leczeniu. Lecznica weterynaryjna działająca przy naszej siedzibie stosuje nowoczesne i zaawansowane metody, które pomogły odzyskać zdrowie niejednemu zaniedbanemu zwierzęciu.

Poznajcie historie podopiecznych Straży dla Zwierząt i wesprzyjcie psy i koty leczone przez fundację – my wierzymy w tylko szczęśliwe zakończenia!

Interwencja w okolicach Lublina [18+]

Interwencja w okolicach Lublina [18+]

SdZ z Warszawy otrzymała zgłoszenie od powstającego Okręgu w Lublinie, o tragicznych warunkach w jednym z gospodarstw w Lubartowie. Zwierzęta zagryzają się z głodu, atakują inne zwierzęta, a łącząc się w watahy sieją spustoszenie na okolicznych polach Wiele z nich ginie na drogach pod kołami samochodów. Stwarzają tym samym ryzyko dla ludzi.
Amstaf na krótkim łańcuchu

Amstaf na krótkim łańcuchu

Wydział ochrony Środowiska z Grodziska Mazowieckiego poprosił o kontrolę warunków bytowych psa, znajdującego się na terenie jednej z działek mieszkalnych. Pies rasy amstaff miał przebywać na za krótkim łańcuchu.
Tragedia we Wrocławiu [18+]

Tragedia we Wrocławiu [18+]

Inspektorzy SdZ okręgu wrocławskiego szukając schronienia dla zwierząt z jednej ze swoich interwencji natrafili na przytulisko w Nowej Ligocie. Przytulisko to okazało się prawdziwą umieralnią dla tamtejszych zwierząt.
Warszawska Owca

Warszawska Owca

OTOZ zgłosił Straży dla Zwierząt sprawę niewłaściwego traktowania owcy na jednej z warszawskich posesji. Owca była trzymana na za krótkim sznurze, nie była też odpowiednio karmiona.
Interwencja koło Węgrowa [18+]

Interwencja koło Węgrowa [18+]

SdZ otrzymała informację, że na terenie jednego z gospodarstw dochodzi do znęcania się nad zwierzętami. Gospodarz wyłapuje bezpańskie psy, przetrzymuje je na swojej posesji, a w skutek głodzenia zwierząt doprowadza do ich szybkiej śmierci. Na jego podwórzu jest już prawdziwe cmentarzysko psów.
Ranny pies w Warszawie

Ranny pies w Warszawie

Otrzymaliśmy zgłoszenie o psie, który ma zmiażdżoną przednią łapę. Właściciel nie raczy zająć się psem i zabrać go do weterynarza. Łapa w takim stanie jest od tygodnia, a pies widać cierpi coraz bardziej. Jest to pies stróżujący, zatem otwarta rana nieustannie ma kontakt z ziemią, błotem i innymi czynnikami grożącymi zakażeniem.
Strona 8 z 9« Pierwsza...56789