Interwencje Straży dla Zwierząt

Jeżeli jesteś świadkiem niewłaściwego traktowania lub maltretowania zwierząt, skontaktuj się z Sdz ! Twoja szybka reakcja pozwoli przerwać cierpienie bezbronnych stworzeń lub też uratować ich istnienie.

Wspólnymi siłami odratowaliśmy już setki psów, kotów i zwierząt hodowlanych. Udzielamy także pomocy zwierzętom bezdomnym, które leczymy i oddajemy do adopcji. Nasze działania często są wspierane bądź inicjowane przez policję, odbieramy również zwierzęta na mocy nakazów sądowych. Pragniemy być wszędzie tam, gdzie czworonogom dzieje się krzywda.

Po otrzymaniu zgłoszenia inspektorzy Straży dla Zwierząt jadą we wskazane miejsce zdarzenia. Interwencja polega na dokładnym zapoznaniu się z sytuacją – warunkami i stanem zwierzęcia oraz rozmową z właścicielami oraz świadkami. Niestety w zdecydowanej większości przypadków zmuszeni jesteśmy odebrać czworonoga, a także poddać go intensywnym zabiegom pielęgnującym oraz długotrwałemu i kosztownemu leczeniu. Lecznica weterynaryjna działająca przy naszej siedzibie stosuje nowoczesne i zaawansowane metody, które pomogły odzyskać zdrowie niejednemu zaniedbanemu zwierzęciu.

Poznajcie historie podopiecznych Straży dla Zwierząt i wesprzyjcie psy i koty leczone przez fundację – my wierzymy w tylko szczęśliwe zakończenia!

Interwencja we wsi Kowalewo [18+]

Interwencja we wsi Kowalewo [18+]

Redakcja TVN 24 otrzymała informację, iż we wsi Kowalewo na polu leżą zwłoki zwierząt wyrzucane przez jednego z rolników. Na miejsce wskazane przez okolicznych mieszkańców udała się ekipa TVN 24 oraz inspektor Straży dla Zwierząt. Na miejscu stwierdziliśmy leżące w worku zwłoki psa – suka ok. 2-3 lat z raną po lewej stronie głowy.
Giełda na stadionie Olimpii

Giełda na stadionie Olimpii

Podczas patrolowania stadionu i jego okolic inspektorzy Straży dla Zwierząt stwierdzili próby sprzedaży szczeniaków oraz dorosłego królika. Na terenie stadionu obowiązuje całkowity zakaz handlu oraz wprowadzania zwierząt.
Interwencja Nowa Iwiczna

Interwencja Nowa Iwiczna

Inspektorzy Straży dla Zwierząt otrzymali zgłoszenie, że w Nowej Iwicznej na jednej z posesji jest pies z wielką raną na karku. Po przyjeździe na miejsce inspektorzy stwierdzili że duży pies uwiązany do łańcucha ma na karku ranę wielkości męskiej pięści.
Interwencja w mieszkaniu na Ochocie

Interwencja w mieszkaniu na Ochocie

Inspektorzy Straży dla Zwierząt na prośbę Wojskowej Agencji Mieszkaniowej przeprowadzili kontrolę dobrostanu zwierząt przebywających w jednym z mieszkań na Warszawskiej Ochocie.
Warszawa, Kępa Tarchomińska

Warszawa, Kępa Tarchomińska

Inspektorzy Straży dla Zwierząt w asyście Straży Miejskiej pod czujnym okiem kamer telewizji TVN przeprowadzili kontrolę dobrostanu zwierząt bezdomnego koczującego w foliowym namiocie. Podczas kontroli stwierdzono, że w namiocie znajduje się suczka z pięciorgiem szczeniąt.
Interwencja w okolicach Lublina [18+]

Interwencja w okolicach Lublina [18+]

SdZ z Warszawy otrzymała zgłoszenie od powstającego Okręgu w Lublinie, o tragicznych warunkach w jednym z gospodarstw w Lubartowie. Zwierzęta zagryzają się z głodu, atakują inne zwierzęta, a łącząc się w watahy sieją spustoszenie na okolicznych polach Wiele z nich ginie na drogach pod kołami samochodów. Stwarzają tym samym ryzyko dla ludzi.
Strona 7 z 9« Pierwsza...56789