Interwencje Straży dla Zwierząt

Jeżeli jesteś świadkiem niewłaściwego traktowania lub maltretowania zwierząt, skontaktuj się z Sdz ! Twoja szybka reakcja pozwoli przerwać cierpienie bezbronnych stworzeń lub też uratować ich istnienie.

Wspólnymi siłami odratowaliśmy już setki psów, kotów i zwierząt hodowlanych. Udzielamy także pomocy zwierzętom bezdomnym, które leczymy i oddajemy do adopcji. Nasze działania często są wspierane bądź inicjowane przez policję, odbieramy również zwierzęta na mocy nakazów sądowych. Pragniemy być wszędzie tam, gdzie czworonogom dzieje się krzywda.

Po otrzymaniu zgłoszenia inspektorzy Straży dla Zwierząt jadą we wskazane miejsce zdarzenia. Interwencja polega na dokładnym zapoznaniu się z sytuacją – warunkami i stanem zwierzęcia oraz rozmową z właścicielami oraz świadkami. Niestety w zdecydowanej większości przypadków zmuszeni jesteśmy odebrać czworonoga, a także poddać go intensywnym zabiegom pielęgnującym oraz długotrwałemu i kosztownemu leczeniu. Lecznica weterynaryjna działająca przy naszej siedzibie stosuje nowoczesne i zaawansowane metody, które pomogły odzyskać zdrowie niejednemu zaniedbanemu zwierzęciu.

Poznajcie historie podopiecznych Straży dla Zwierząt i wesprzyjcie psy i koty leczone przez fundację – my wierzymy w tylko szczęśliwe zakończenia!

Interwencja z Otwocka

Interwencja z Otwocka

W niedzielę otrzymaliśmy telefon że w Otwocku został potrącony przez samochód mały rudy piesek. Pojazd który go potrącił nie zatrzymał się, nawet nie zwolnił, dopiero kolejny samochód się zatrzymał. Kobieta nie zastanawiała się długo, wybiegła z samochodu, owinęła psiaka kocem i przywiozła go do naszej siedziby w Warszawie.
Tragedia w Nieporęcie [18+]

Tragedia w Nieporęcie [18+]

Inspektorzy SdZ otrzymali zgłoszenie iż w miejscowości Nieporęt znajduje się pies w typie owczarka niemieckiego z wrośniętym łańcuchem w szyję. Od psa unosił się fetor z ropiejącej rany. Natychmiast udali się na miejsce, wszystkie informacje potwierdziły się. Pies stał przy rozsypującej się budzie na grubym łańcuchu, na szyi zamiast obroży miał podwójnie okręcony łańcuch który wrzynał się w skórę.
Interwencja w gminie Wiązowna

Interwencja w gminie Wiązowna

Inspektorzy Straży dla Zwierząt otrzymali zgłoszenie o nielegalnej hodowli psów w jednym z gospodarstw w Gminie Wiązowna. Podczas interwencji stwierdziliśmy na posesji 15 psów przywiązanych łańcuchami do „bud”. Żaden z psów nie posiada szczepień przeciwko wściekliźnie.
Na ratunek Kropce

Na ratunek Kropce

Inspektorzy Straży dla Zwierząt podjęli interwencje w Mińsku Mazowieckim. W mieszkaniu w bloku w niezwykle niehumanitarnych warunkach żyła mała suczka z olbrzymimi kołtunami na całym ciele. Nie była strzyżona przez całe życie ponieważ właścicielki nie było na to stać- tak zeznała inspektorom.
Skacząca, futrzana torba?

Skacząca, futrzana torba?

Inspektorzy Straży dla Zwierząt otrzymali zgłoszenie że w Nowym Dworze Mazowieckim w sklepie zoologicznym w drewnianej skrzynce przez cały dzień przetrzymywany jest kangur.
Gehenna kóz w Ząbkach k/Warszawy

Gehenna kóz w Ząbkach k/Warszawy

Inspektorzy Straży dla Zwierząt Okręgu Mazowieckiego przeprowadzili kontrole dobrostanu zwierząt przebywających na jednej z posesji w Ząbkach k/Warszawy. Podczas interwencji inspektorzy stwierdzili, że na posesji znajduje się stado kóz (21 sztuk). Kozy są przetrzymywane w skandalicznych warunkach.
Strona 6 z 9« Pierwsza...45678...Ostatnia »