Zbieractwo, eksmisja komornicza, dramat zwierząt…

Zbieractwo, eksmisja komornicza, dramat zwierząt…

Straż dla Zwierząt w Polsce na wniosek komornika sądowego przeprowadziła interwencję odbioru 10 kotów oraz psa właścicielom eksmitowanego lokalu mieszkalnego. Zwierzęta zostały umieszczone w siedzibie SdZ gdzie wstępnie zaopatrzyliśmy je weterynaryjnie.
Skrajnie zaniedbana suka

Skrajnie zaniedbana suka

W dniu dzisiejszym Straż dla Zwierząt odebrała suczkę amstaff z rąk warszawskiego narkomana, który 4 lata temu adoptował ją ze schroniska dla bezdomnych zwierząt w Warszawie. Suczka jest skrajnie wycieńczona, wychudzona, dwa duże guzy na ogonie i okolicy odbytu. Suczkę czeka operacja i długotrwałe leczenie.
Porzucone konie

Porzucone konie

Jak już wcześniej informowaliśmy Państwa, w Stawiszynie przy Zakładzie Karnym powstał nasz "Ośrodek Resocjalizacji i Socjalizacji Razem". W dniu 19 maja 2015 trafiły tam pierwsze cztery konie porzucone przez obywatela Białorusi. Konie są zaniedbane, wymagają korekcji kopyt, szczepień, odrobaczenia.
Czy chciał zamrozić psa…?

Czy chciał zamrozić psa…?

Inspektorzy Straży dla Zwierząt w Polsce otrzymali zgłoszenie, iż w zamarzniętym i ośnieżonym samochodzie przy ul. Żwirki i Wigury w Warszawie, zamknięty jest pies owczarek niemiecki. Na miejscu zgłoszenie potwierdziło się. Inspektorzy powiadomili Policję, która po przyjeździe na miejsce ustaliła na podstawie nr rejestracyjnych dane właściciela, patrol Policji udał się po właściciela, który otworzył samochód.
Kolejny przykład szybkiego zarobku

Kolejny przykład szybkiego zarobku

To już plaga w szybkim dorobieniu się fortuny. W dniu dzisiejszym Straż dla Zwierząt w Polsce przeprowadziła kontrolę na warszawskich Bielanach. W pokoju o powierzchni 8m kw. przebywało 31 psów w typie rasy york, w tym 13 suk rozpłodowych. Psy nie były wyprowadzane na spacer, swoje potrzeby załatwiały na podłogę.
Koci los

Koci los

W dniu 20-05-2013 Straż dla Zwierząt w Polsce z nakazu prokuratorskiego przy udziale Policji odebrała koty od osoby, która bez minimum kontroli sanitarnej i lekarza weterynarii zajmowała się procederem rozmnażania. Koty chore (m.in. ropomacicze, koci katar, białaczka), zarobaczone, odwodnione, wyczerpane fizycznie i psychicznie wymagają długotrwałego i kosztownego leczenia.
Strona 3 z 812345...Ostatnia »