Socjalizacja i Resocjalizacja – Razem

Socjalizacja i Resocjalizacja – Razem

Szanowni Państwo, w dniu dzisiejszym Straż dla Zwierząt w Polsce podpisała z Zakładem Karnym w Grójcu oddział w Stawiszynie umowę przekazującą blisko 6 hektarów ziemi, gdzie będzie realizowany pierwszy w Polsce projekt "Socjalizacja i Resocjalizacja Razem" przy Zakładzie Karnym w Stawiszynie. W ośrodku będą przebywały zwierzęta domowe, gospodarskie oraz wolno-żyjące pochodzące z interwencji odebranych dotychczasowym właścicielom, wypadków, bezdomnych. Zwierzętami będą się opiekowali więźniowie pod nadzorem naszych pracowników.
Centrum Rehabilitacji i Behawiorystyki Zwierząt

Centrum Rehabilitacji i Behawiorystyki Zwierząt

Tego w Polsce jeszcze nie ma, ale z dniem 1 marca 2015 r. Straż dla Zwierząt w Polsce całą parą rusza z uruchomieniem pierwszego w Polsce Centrum Rehabilitacji i Behawiorystyki zwierząt, domowych, gospodarskich, dzikich przy Zakładzie Karnym w Stawiszynie. W dniu dzisiejszym doszło do podpisania wszelkich dokumentów pozwalających na uruchomienie ośrodka.
Wolontariat Jest Super

Wolontariat Jest Super

Mamy zaszczyt serdecznie podziękować Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego oraz jej wolontariuszom za wspaniałą akcję „Wolontariat Jest Super”, w ramach którego zaangażowani miłośnicy zwierząt opiekowali się naszymi podopiecznymi, wprowadzając jednocześnie dużo pozytywnej energii a także pomocy przy poszukiwaniu domów dla naszych podopiecznych.
Igła ukłuje i zdrówko podaruje

Igła ukłuje i zdrówko podaruje

Serdeczne podziękowania dla firmy A New Therapy Sp. z o.o. www.picsolution.pl za przekazanie dla naszych zwierzaków środków medycznych w postaci strzykawek i igieł.
Komórki macierzyste

Komórki macierzyste

Jest nam bardzo miło poinformować Państwa o rozpoczęciu w naszym Centrum Zdrowia Zwierząt (ul. Wolska 60, Warszawa) innowacyjnych badań dotyczących terapii przewlekłej niewydolności nerek z wykorzystaniem komórek macierzystych u psów i kotów.
Podpisanie porozumienia

Podpisanie porozumienia

Komendant wałbrzyskiej Straży Miejskiej oraz Pani Komendant Straży dla Zwierząt okręg Dolny Śląsk zawarli porozumienie o wzajemnej współpracy w podejmowaniu działań na rzecz skutecznej realizacji ustawowych zadań z zakresu ochrony zwierząt.
Strona 3 z 1912345...10...Ostatnia »